Život jde dál
Už skoro dva týdny chodím do práce a ani trochu se mi tam nelíbí. Za dobu mé nepřítomnosti se událo víc, než jsem ze své podstaty ochotná akceptovat a stále se ke mně hrne hromada informací, o které nestojím. Ale stále dělám, jako kdyby to bylo všechno úžasné a prima, jak mě to zajímá a snažím se to všechno nějak přežít…
Ale stále to stojí za hovno. Snad opravdu bude 21. prosince konec světa – nechápu, co se děje kolem mne. I tarotové karty a runy mlčí. Kyvadlo občas něco prohodí, ale díky mé zmatené a zpitomělé auře nemohu brát jeho řeči příliš vážně. Snažím se vše brát s nadhledem a s přesvědčením, že určitě bude líp, ale vždycky mě něco srazí na kolena…
Jako tuhle sobotu ten hezký chlapec s krásným úsměvem. Kluk, který byl dobrý muzikant s nadějnou budoucností. Kluk, který studoval dvě vysoké školy, měl vlastní byt a milou přítelkyni. Kluk, který neustál skutečnost, že to není tak, jak by chtěl, aby to bylo. Kluk, jehož posledními společníky se stali provaz, strom a smrt. A s jehož otcem jsem mluvila a kterého slova jsem sotva slyšela přes bolestný křik jeho zoufalých očí. S otcem, jehož synovi bylo dvacet šest let a už nikdy mu nebude dvacet sedm.
Ale život jde dál…
Jiný mladý chlapec se ve stejnou dobu dostal před Karla a nikomu ani nevadilo, že neumí moc dobře zpívat a všichni ocenili spíš texty jeho písniček, které vyjadřují nálady mnoha lidí. Názory mnoha lidí vyjádřil i ten třetí, nicméně formou, ze které jsme většinou poněkud rozpačití. Navíc se ten jeho kohout strašně bál.
Život jde dál…
Naše divadlo je nejkrásnější divadlo ve velmi širokém a ještě víc dalekém okolí a musím říct, že přestože je úžasně fotogenické, ve skutečnosti je ještě hezčí, než na fotografiích nebo v televizi. Škoda, že při záběru na jeviště, orchestřiště, hlediště a krásný lustr místo krásy našeho divadla spíše divákovu pozornost upoutala obrovská pavučina, kteroužto byl lustr protkán…
A přestože je to naše divadlo nejkrásnější a opravdu v něm cítíte dech dějin, bylo smutné se po té minerálkové taškařici projít po jeho ztichlých, přes 120 let starých, chodbách. Když se po červeném koberci brodíte papírovými kapesníky, obaly od lecčehos, lahví od minerálek, rozšlapanými obloženými chlebíčky a střepy z rozbitých sklenic od vína a tu a tam odkopnete cherry rajčátko. Odpadkové koše byly poloprázdné. A to tam večer nebyla žádná primitivní chátra, nýbrž naše VIP celebrity, tak kdo to mohl udělat???
Divné… asi Fantomas… Příště sebou vezmu foťák.
A nakonec, holky, slečny, dívky… ženy… Vojtovi to ale ani trošku neslušelo a Ondra je malej
Život jde dál.
Následující text: pf 2013 »»» ««« Předchozí text: Zdravý chcípák
Alfa | Úterý 27. 11. 2012, 17.55 | POPŽ, Kulturní okénko, Pidlivizace | permalink | tisk | 287x
Komentáře k textu
- Formulář pro nový komentářCo k tomu povedet. Zivot jde dal. Mate hezky divadlo a je skoda ze celebrity jsou takova chatra
Život jde dál. A asi to v něm chce hledat ty pozitiva a negativa brát jako poučení. Jsou to smutné věci, hodně smuté, ale najdou se i ty milé.
Říkám pořád, že tenhle svět je divný místo…A díky za zprostředkování zlatých opeřenců, lituji jen, že jsem neviděla tu pavučinu, která obrací známé rčení navrch huj vespod fuj právě naopak. Ačkoli závěrem to vlastně bylo fuj nahoře i dole Já se tou dobou nacházela zrovna u Opery vídeňské, kde se neslítávali slavíci, nýbrž se v přilehlých ulicích lanařili chodci na Mozarta. Bohužel jsem si zapomněla večerní róbu doma ve skříni, tak jsem jejich lustry prolustrovat nemohla
[3] U nás je podle nejnovějšího nařízení důležitý, aby si divák koupil vstupenku a pak hu uvaděčky musej vpustit třeba na Verdiho v rozdrbanejch džínách… Kolikrát jsou v hledišti tak šílený věci k vidění, že by jeden fakt blil… Ale kšeft je kšeft, snížit mzdy nám už nemůžou a nějak vydělávat musej. Hnus, velebnosti…
No jo, prachy prostě vedou všude a tabu padají… Bavila jsem se tam (v rámci udržení konverzace na pracovní večeři) s jedním Rakušanem (překládala mi tedy Slovenka, která tam pracuje ) o tom lanaření posluchačů do Opery na ulici, tak říkal, že je to tam normální, protože vstupenka stojí i pro ně (rakušáky) těžké prachy. Nejlevnější jsou prý místa ke stání, o které je velký zájem. Nedávno jsem mmch viděla reklamu na Carmina burana sehranou na vídeňském nádraží, a přišlo mi to jako super nápad, jak navnadit diváka. Holt doba je taková, že umělec si svého diváka musí všelijak podbízet, aby měl na chleba…